Gry komputerowe – relaks i możliwość sprawdzenia się

gracz przy komputerze

Relaksować się można na różne sposoby. Niektóre są bardziej bierne np. kąpiel, masaż, inne związane są z jakąś aktywnością np. spacer. Grania nie zalicza się do aktywnych form spędzania wolnego czasu, ale nie jest to przecież tak całkiem bierna rozrywka. Nie patrzy się tylko w monitor, jak przy oglądaniu filmów, ale trzeba się bardziej zaangażować. Czy uznać to za bardziej czynną, czy bardziej bierną rozrywkę, to nie ulega wątpliwości, że jest to bardzo miły sposób spędzania wolnego czasu. Nie ma lepszego sposobu na relaks jak gry komputerowe, wystarczy tylko wybrać takie, które najbardziej pozwolą się odprężyć.

To nie musi być pasjans, choć taka gra najbardziej kojarzy się z odprężeniem. Jest spokojna, wymaga koncentracji, można więc przy niej zapomnieć o innych sprawach. Bo czasem lepszym wyborem, aby się odstresować będą gry komputerowe takie jak strzelanki czy bijatyki. Pozwalają one wyładować nadmiar negatywnych emocji. Doskonałym sposobem, by wypocząć jest także granie w gry przygodowe i strategiczne. Fakt, że są one zajmujące, ale właśnie dzięki temu pozwalają się odprężyć. Godzinka wieczorem takiej gry, to znakomity sposób, aby odprężyć się po pełnym męczących obowiązków dniu i zapomnieć o stresujących sytuacjach. Gry komputerowe to jednak nie tylko miły sposób na relaks. Dają one możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Jakie to będą umiejętności, to już zależy od gry. Jeśli to będzie jedna ze zręcznościowych, to można sprawdzić swoją szybkość, swój refleks, swoją zręczność. Przy grach logicznych sprawdzić można swoje zdolności logicznego myślenia.

Być może gdyby nie to, że gry komputerowe dają możliwość sprawdzenia się, nie byłyby one tak popularne. Żeby radzić sobie coraz lepiej, trzeba mieć coraz lepsze umiejętności, a najlepiej je kształcić grając. Pamiętając o tym, nie należy zabraniać dzieciom grania, o ile nie spędzają przy tym zbyt wiele czasu. Dzieci bawią się i jednocześnie kształtują swoje umiejętności. Oczywiście dorosłym rozwijanie ich też się przyda.